Akú tlačiareň si kúpiť do domácnosti?

Naši zákazníci často stoja pred rozhodnutím akú tlačiareň si kúpiť keď doslúži ich stará tlačiareň. Naša dlhodobá skúsenosť je taká, že všeobecne nie je najvhodnejšia lacná tlačiareň, ktorej cena je kompenzovaná drahými náplňami a to aj v prípade keď toho moc za mesiac nevytlačíte. Na čo by ste mali prihliadnuť pri kúpe novej tlačiarne? Skúsime to zhrnúť do pár bodov.

  • Rozhodujeme sa či farebnú tlačiareň alebo na “čierno – bielu” tlač.

Farebná tlačiareň je vhodná na tlačenie fotografii, pekných farebných prezentácií a farebných grafov. Ak však viete túto vec oželieť a vystačíte iba s čiernou farbou zistíte, že prevádzka čierno – bielej tlačiarne je lacnejšia.

  • Atramentová alebo laserová tlačiareň.

Najčastejšie sa vyskytujúce tlačiarne v našich predajniach sú laserové  a atramentové tlačiarne. Nevýhoda atramentovej tlačiarne je taká, že vytlačený dokument po styku s vlhkým prostredím, alebo vodou sa rozpíja. Väčšinou atramentové tlačiarne bývajú pomalšie, aj keď toto tvrdenie nie je už až taká úplná pravda. A hlavne, ako som už spomínal, prevádzka farebnej tlačiarne je drahšia. Výhodou laserových tlačiarní je, že farebná náplň v tlačiarni nezaschne. Preto ak tlačíte len občas, tak táto voľba je pre Vás výhodnejšia.

  • Rozhodujte sa medzi značkovými zariadeniami.

Určite sa oplatí priplatiť si nejakých 10 EUR naviac a kúpiť kvalitnejšie značkové zariadenie. Nezabúdajte, že tlačiareň potrebuje nainštalovať ovládače /driver/ do počítača aby s ním mohla pracovať. Microsof a APPLE spolupracujú s veľkými výrobcami tlačiarni ako je HP, CANON a EPSON.

  • Ďalej by som si zistil, aká je dostupnosť servisného strediska vo vašom okolí, lebo niektoré “závady” sa dajú odstrániť do minúty a netreba posielať zariadenie na opačný koniec republiky a čakať na opravu prinajlepšom celý týždeň.
  • Urobte si prieskum o dostupnosti spotrebného materiálu pre vašu tlačiareň. /doporučujem tak urobiť ešte pred kúpou tlačiarne/

Oplatí sa zistiť si ceny originálnych náplní, kompatibilných náplní a taktiež zistiť koľko by stála renovácia kazety do tlačiarne, ktorú ste si ešte nekúpili ale o nej uvažujete. Taktiež veľmi dôležité je vedieť, aká je dostupnosť týchto náplní. Stáva sa, že veľké obchodné reťazce dovezú veľké množstvo lacných tlačiarni ale už náhradné náplne nie. Do takýchto tlačiarni býva problém objednať náhradnú kazetu, lebo nebola určená pre náš trh. Taktiež to môžete zažiť, keď sa rozhodnete si priviesť tlačiareň zo zahraničia.

 

 

 

Atramentová – vs – Laserová tlačiareň

Akú si kúpiť tlačiareň. Obidva druhy tlačiarní majú svojich používateľov a nedajú na tú svoju tlačiareň dopustiť.

Dnešná doba priniesla zníženie cien zariadení a preto sa dnes obyčajný človek dostane k veľmi dobrému zariadenia za výhodnú cenu. Tlačiarne sú rozdelené do kategórií pre domácnosť, malé podnikanie a tlačiarne na veľkú záťaž. Obidva druhy tlačiarní sú v týchto kategóriach zastúpené.

V prvom rade si zákazník musí uvedomiť, na aké použitie chce tlačiareň a koľko strán mesačne asi vytlačí. Vychádzajme z toho, že tlačiarne na väčšiu záťaž sú síce drahšie, ale ich prevádzka na spotrebný materiál je lacnejšia. Preto by sme si mali prepočítať počet vytlačených strán  na 24 mesiacov, kde do sumy zahrnieme aj spotrebný materiál. Prečo 24 mesiacov? Preto, lebo tlačiareň má zvyčajne tak dlhú záruku.

Aký toner používať?

Najčastejšie sa stretávame s troma druhmi tonerov. Ten prvý je originál, ktorý máte pribalený vo svojej tlačiarni. Keď ho miniete, začnete sa informovať o lacnejšej náhrade originálneho toneru. A tu na rad prichádza kompatibilný toner – vs -renovovaný toner.

Čo je kompatibilný toner? Toner, ktorý je prevažne vyrobený s veľmi lacných surovín, nestálej kvality a nepresných rozmerov, takže nezapadne do tlačiarne ako originál.

Renovovaná kazeta? Prázdny originálny toner sa vyčistí a vymenia sa v ňom všetky dôležité súčasti ako je optický valec, magnetický valec, pcr, stierky a pod. Ale čo je podstatné, originálna kazeta je zachovaná a kvalita tlače tiež a to asi za 1/3 ceny originálnej kazety

Všetky 3 typy tonerov si nájdu zákazníka aj keď sú cenovo a kvalitou úplne rozdielne. Vy ste sa pre ktorý rozhodli?