Akú tlačiareň si kúpiť do domácnosti?

Naši zákazníci často stoja pred rozhodnutím akú tlačiareň si kúpiť keď doslúži ich stará tlačiareň. Naša dlhodobá skúsenosť je taká, že všeobecne nie je najvhodnejšia lacná tlačiareň, ktorej cena je kompenzovaná drahými náplňami a to aj v prípade keď toho moc za mesiac nevytlačíte. Na čo by ste mali prihliadnuť pri kúpe novej tlačiarne? Skúsime to zhrnúť do pár bodov.

  • Rozhodujeme sa či farebnú tlačiareň alebo na “čierno – bielu” tlač.

Farebná tlačiareň je vhodná na tlačenie fotografii, pekných farebných prezentácií a farebných grafov. Ak však viete túto vec oželieť a vystačíte iba s čiernou farbou zistíte, že prevádzka čierno – bielej tlačiarne je lacnejšia.

  • Atramentová alebo laserová tlačiareň.

Najčastejšie sa vyskytujúce tlačiarne v našich predajniach sú laserové  a atramentové tlačiarne. Nevýhoda atramentovej tlačiarne je taká, že vytlačený dokument po styku s vlhkým prostredím, alebo vodou sa rozpíja. Väčšinou atramentové tlačiarne bývajú pomalšie, aj keď toto tvrdenie nie je už až taká úplná pravda. A hlavne, ako som už spomínal, prevádzka farebnej tlačiarne je drahšia. Výhodou laserových tlačiarní je, že farebná náplň v tlačiarni nezaschne. Preto ak tlačíte len občas, tak táto voľba je pre Vás výhodnejšia.

  • Rozhodujte sa medzi značkovými zariadeniami.

Určite sa oplatí priplatiť si nejakých 10 EUR naviac a kúpiť kvalitnejšie značkové zariadenie. Nezabúdajte, že tlačiareň potrebuje nainštalovať ovládače /driver/ do počítača aby s ním mohla pracovať. Microsof a APPLE spolupracujú s veľkými výrobcami tlačiarni ako je HP, CANON a EPSON.

  • Ďalej by som si zistil, aká je dostupnosť servisného strediska vo vašom okolí, lebo niektoré “závady” sa dajú odstrániť do minúty a netreba posielať zariadenie na opačný koniec republiky a čakať na opravu prinajlepšom celý týždeň.
  • Urobte si prieskum o dostupnosti spotrebného materiálu pre vašu tlačiareň. /doporučujem tak urobiť ešte pred kúpou tlačiarne/

Oplatí sa zistiť si ceny originálnych náplní, kompatibilných náplní a taktiež zistiť koľko by stála renovácia kazety do tlačiarne, ktorú ste si ešte nekúpili ale o nej uvažujete. Taktiež veľmi dôležité je vedieť, aká je dostupnosť týchto náplní. Stáva sa, že veľké obchodné reťazce dovezú veľké množstvo lacných tlačiarni ale už náhradné náplne nie. Do takýchto tlačiarni býva problém objednať náhradnú kazetu, lebo nebola určená pre náš trh. Taktiež to môžete zažiť, keď sa rozhodnete si priviesť tlačiareň zo zahraničia.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *